یارانه های این ماه را از محل تنخواه پرداخت کردیم

به گزارش طراحی وبسایت، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی گفت: ما در شرایط تحریمی قرار داریم و نمی توانیم ارز نفتی را در بودجه لحاظ کنیم، به همین دلیل، باید صادرات غیرنفتی خود را گسترش دهیم.

یارانه های این ماه را از محل تنخواه پرداخت کردیم

او ادامه داد: در سال های گذشته بیش از 50 میلیارد دلار از صادرات نفتی درآمد داشتیم که در حال حاضر این بخش از منابع ارزی را نداریم و باید از منابع ارزی دیگری استفاده کنیم و آن منابع دیگر، صادرات غیرنفتی است.

رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور در ادامه اضافه کرد: صادرات غیرنفتی ما به 15 کشور اطراف صورت می گیرد و باید صادرات خود را به این کشورها گسترش دهیم.

نوبخت گفت: جلسه امروز معطوف به گسترش صادرات غیرنفتی بود، تا به چه ترتیبی موانع صادرات خود را به این 15 کشور برطرف کنیم و طبق هدف گذاری های اجرا شده، 24 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی را که در حال حاضر داریم به 48 میلیارد دلار در سال آینده برسانیم.

او اضافه کرد: در این جلسه سازوکارهای افزایش صادرات غیرنفتی مطرح شد و همه سعی ما بر این است که کشور را به گونه ای مدیریت کنیم تا بتوانیم بودجه را از ارز حاصل از نفت جدا کنیم.

پرداخت یارانه حمایتی به متقاضیان جامانده

رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور در مورد پرداخت های حمایتی گفت: افرادی که متقاضی دریافت حمایت معیشتی هستند، می توانند از طریق مسیرهای اعلام شده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اقدام کنند و در صورت تأیید حمایت معیشتی آن ها پرداخت خواهد شد.

نوبخت گفت: سازمان برنامه وبودجه کشور افرادی را که مشمول این دریافت شوند، در ماه آینده به همراه نوبخت با اشاره به این که افرادی که یارانه معیشتی حق آن ها بوده و این ماه این یارانه را دریافت نکردند گفت: هر دو ماه را به صورت یک جا دریافت خواهند کرد.

او اضافه کرد: برنامه ریزی وزارت رفاه برای دریافت یارانه حمایتی برای حدود 60 میلیون نفر که بود که در مرحله اول 2420 میلیارد تومان به حساب 17 میلیون و 700 هزار سرپرست خانوار واریز شد.

رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور گفت: منابعی که از اصلاح قیمت حامل های انرژی و سهمیه بندی کردن بنزین حاصل می شود، به مردم برگردانده خواهد شد. سهمیه بندی بنزین را از 24 آبان شروع کردیم و یارانه های این ماه را از محل تنخواه پرداخت کردیم و برای ماه آینده به فاصله یک ماه بعد از 24 آذرماه این اقدام انجام خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور گفت: این سازمان نظارت و مدیریت بر پرداخت ها را بر عهده دارد و ما بعد از گذشت یک ماه، گزارش رقم دریافتی حاصل از مدیریت سوخت را به مردم ارائه خواهیم داد.

نوبخت ادامه داد: درصورتی که رقم حاصل از مدیریت سوخت بیشتر از پیش بینی ما هم باشد، ما حق استفاده از آن را نداریم و همه آن را به مردم برمی گردانیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "یارانه های این ماه را از محل تنخواه پرداخت کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه های این ماه را از محل تنخواه پرداخت کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید