عبدالعلی چنگیز: دیاباته را آزاد بگذارید آقای گل می شود، اسماعیلی و قائدی برای استقلال حکم طلا را دارند

به گزارش طراحی وبسایت، او با سه مدافع بازی می کند. سیستمی که مورد علاقه ایتالیایی هاست. پرتعداد در دفاع و پرتعداد در حمله. وقتی آرایش دفاعی می گیرند 5 نفره دفاع می کنند و وقتی تیم حمله می کند دو دفاع کناری به خطوط جلو اضافه می شوند. او تیمش را تهاجمی به میدان می فرستد و به پرس از جلو اعتقاد دارد. البته نباید فراموش کرد او توانسته بدنسازی خیلی خوبی هم در تابستان داشته باشد که الان نتیجه اش را می بیند. اگر زمین های فوتبال در ایران مشکل نداشت همین یکی، دو مصدوم را هم نمی داد.

عبدالعلی چنگیز: دیاباته را آزاد بگذارید آقای گل می شود، اسماعیلی و قائدی برای استقلال حکم طلا را دارند

پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: استراماچونی هم که هیچ شناختی از فوتبال ایران و خاورمیانه نداشت به 3، 4 هفته نیاز داشت تا تیم و بازیکنانش را بشناسد.

به گزارش خبرورزشی، عبدالعلی چنگیز در دهه 60 ستاره استقلال و تیم ملی بود. او استقلال این روز ها را با آن تیم مقایسه می کند و از این بابت بسیار شادمان است...

استقلال هجومی را می پسندید؟

این همان تیمی است که هواداران استقلال توقع دارند در لیگ ببینند. البته من مخالف بازی متفکرانه و شطرنجی نیستم، اما وقتی در ایران و برای هوادار فوتبالی ایرانی بازی می کنید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که آن ها عاشق فوتبال پرگل و جنگنده هستند.

چرا این اتفاق از ابتدای لیگ رخ نداد؟

طبیعی بود که استقلال پس از آن همه جابه جایی در بازیکن و کادرفنی اش نمی توانست لیگ را مانند هفته هشتم و نهم استارت بزند. این طبیعت فوتبال است که تیمی با تغییرات زیاد نیاز به زمان دارد تا خودش را پیدا کند. شما وقتی از خانه ای به خانه جدید تغییر مکان می دهید مدتی طول می کشد تا اسباب و اثاثیه منزل را در جایی که بهترین نقطه ممکن برای آن وسیله است پیدا کنید. استراماچونی هم که هیچ شناختی از فوتبال ایران و خاورمیانه نداشت به 3، 4 هفته نیاز داشت تا تیم و بازیکنانش را بشناسد. از هفته پنجم هم تیمش عالی بازی کرد و بردهایش را از هفته ششم آغاز کرد.

روش بازی اش را می پسندید؟

او با سه مدافع بازی می کند. سیستمی که مورد علاقه ایتالیایی هاست. پرتعداد در دفاع و پرتعداد در حمله. وقتی آرایش دفاعی می گیرند 5 نفره دفاع می کنند و وقتی تیم حمله می کند دو دفاع کناری به خطوط جلو اضافه می شوند. او تیمش را تهاجمی به میدان می فرستد و به پرس از جلو اعتقاد دارد. البته نباید فراموش کرد او توانسته بدنسازی خیلی خوبی هم در تابستان داشته باشد که الان نتیجه اش را می بیند. اگر زمین های فوتبال در ایران مشکل نداشت همین یکی، دو مصدوم را هم نمی داد.

شما جزو سرشناس ترین مهاجمان استقلال بوده اید. دیاباته را چطور مهاجمی شناختید؟

این بازیکن کاملاً حرفه ای است. به خوبی محیط 18 قدم را می شناسد و از هر نقطه ای بدون نگاه به دروازه می تواند توپ را به چهارچوب بزند. این یکی از مهمترین شاخصه های دیاباته است. ضمن اینکه او توان عبور از یار مقابلش را هم دارد. شیخ با تکیه بر توان فیزیکی و البته تکنیکی که دارد مالکیت توپ را به خوبی برمی دارد و حفظ توپش هم خوب است. قدبلند هم که هست. فقط باید توپ را به موقع و جای درست به او بدهند.

4گل در دو بازی آمار خوبی است؟

البته من این طور نگاه نمی کنم. او در 7 بازی 4 گل زده ولی باز هم آمار خوبی است. اگر او را در محوطه جریمه آزاد بگذارند از این هم بیشتر گل می زند و آقای گل می شود. دیاباته با توجه به توانایی هایی که دارد می تواند هر دقیقه یک گوشه از محوطه باشد. این بستگی به بازی مهدی قائدی و فرشید اسماعیلی در اطرافش دارد. این دو بازیکن در اطراف محوطه و یا نفوذهای شان به داخل 18 قدم می توانند در هر بازی بیش از 5 موقعیت گل را ایجاد کنند که حکم طلا را دارند.

منبع: عصر ایران

به "عبدالعلی چنگیز: دیاباته را آزاد بگذارید آقای گل می شود، اسماعیلی و قائدی برای استقلال حکم طلا را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالعلی چنگیز: دیاباته را آزاد بگذارید آقای گل می شود، اسماعیلی و قائدی برای استقلال حکم طلا را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید