قطر: برای مذاکرات نتیجه بخش با ایران، شورای همکاری باید یکپارچه باشد

به گزارش طراحی وبسایت، وزیر خارجه قطر روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت که برای آنکه مذاکرات با ایران نتیجه بخش باشد شورای همکاری باید یکپارچه باشد.

قطر: برای مذاکرات نتیجه بخش با ایران، شورای همکاری باید یکپارچه باشد

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل طراحی وبسایت، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر روز یکشنبه گفت هنوز زود است که درباره پیشرفت واقعی در مذاکرات با عربستان سعودی صحبت شود و چیزی که حاصل شده باز شدن کانال های گفت وگو میان دو کشور است.

وی که با الجزیره مصاحبه می کرد، گفت: فعالیت شورای همکاری به دلیل بحرانی که وجود داشت تحت تاثیر قرار گرفته و امیدواریم که بسیاری از این چالش ها سال آینده حل شود.

آل ثانی در ادامه گفت: آن چیزی که در لیبی روی می دهد جنگ های نیابتی بوده و باید به مشروعیت دولت در این کشور احترام گذاشته شود.

وزیر امور خارجه قطر اضافه نمود: شورای همکاری باید یکپارچگی خود را بازیابد تا هرگونه مذاکره این شورا با ایران نتیجه بخش باشد.

وزیر خارجه قطر دو روز پیش نیز در مصاحبه با رویترز گفته بود که پیشرفت اندکی در خصوص حل اختلافات با چهار کشور (عربستان، امارات، مصر و بحرین) حاصل شده است. (جزئیات بیشتر)

چهار کشور مذکور از خرداد سال 1396 روابط دیپلماتیک خود با قطر را به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع کرده و فهرستی از مطالبات 13 گانه خود را به عنوان شرط ازسرگیری روابط با این کشور مطرح کرده اند حال آنکه قطر بارها بر گفت وگوی بی قید و شرط و احترام به حاکمیت این کشور تأکید کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "قطر: برای مذاکرات نتیجه بخش با ایران، شورای همکاری باید یکپارچه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطر: برای مذاکرات نتیجه بخش با ایران، شورای همکاری باید یکپارچه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید